Перша емісія
Першою банкнотою була купюра в 100 карбованців, на ній був вказаний 1917 рік, а в обіг вона увійшла з 5 січня 1918 року. Художник який для оформлення купюри використав орнаменти українського бароко XVII—XVIII століть, декоративні шрифти, зображення тризуба (родового знаку князя Володимира Великого) та куші (самострілу, герба Київського магістрату XVI—XVIII століть). Напис “100 карбованців” було подано українською мовою та мовами трьох найчисельніших національних меншин, що мешкали на території України, — російською, польською та ідиш, за що в народі їх називали “єврейськими грошима”. Через загальний яскраво-жовтий колір грошового знака ці бони отримали у населення прізвисько «яєчня». Серед колекціонерів ця назва збереглася досі та “кульженки” — за прізвищем власника друкарні, де їх виготовляли. Використання високоякісного, але звичайного паперу, робило їх вразливими до фальшування. Перші банкноти не мали захисних водяних знаків. Незабаром після випуску «100 карбованців» у зверненні з’явилися фальшиві купюри, які мали досить високу якість. Основна відмінність підроблених банкнот полягала в тому, що підписи та серія надруковані коричневою фарбою, і це дозволяє сучасним колекціонерам легко їх ідентифікувати. Певний інтерес представляють «народні» підробки, виконані від руки на папері. Таких підробок збереглося небагато, у колекціонерів вони мають певний попит.
Автор оформлення грошового знака — видатний український художник графік Георгій Нарбут.
Аверс банкноти виконано у стилі українського бароко. Жовтий фон є ромбовидною сіткою, в центрі розташований картуш у вигляді обрамленого прикрасами рівностороннього восьмикутника з тризубом посередині, його середній зуб увінчаний зверху хрестом. Внизу під картушем – літери Г та Н, що відповідають ініціалам автора. У написах вказано емітент, назву та номінал банкноти, рік випуску та забезпечення золотом (1 карбованець містив 17,424 частки чистого золота, тобто стільки ж, як і російський рубль). На аверсі – підписи директора Державного банку УНР М. Кривецького та скарбника В. Войнілова. На всіх банкнотах та сама серія – АТ 185. Підписи та серійний номер виконані чорним кольором.
Реверс має світло-фіолетовий колір і виконаний у вигляді захисної сітки з хвилястих ліній, що переплітаються, і кілець з числом 100. У центрі реверсу великі стилізовані, прикрашені орнаментом цифри 100 зеленого кольору. Вгорі зліва вказано номінал російською мовою, вгорі праворуч – польською. Внизу в центрі – номінал на ідиш, через що ці бони у народі іноді називали єврейськими грошима.