Гроші

Ця банкнота найменше вдала з усіх і не має автора. Це комбінація друків із фрагментів поодиноких деталів із раніше видрукуваних українських грошових знаків.

Це єдиний державний паперовий гріш УНР, друкований на території ЗОУНР, у Станиславові (Івано-Франківськ), пізньою весною в 1919. році. Друкарі допустилися злісного саботажу, видрукувавши частину накладу з пропуском літери “р” у назві “гривень” (гивень). Хоча усі хибодруки були знищені, частина їх таки увійшла в обіг.
Знаки друковані на сірому папері. Розмір 58 х 98 мм.

Аверс

У примітивній рамці ліва третина площі відділена вертикальною полоскою - і в ній, в овалі тризуб узятий із реверсу 10 карб., а під ним: "Серія С.А.І.". На правій площині зверху назва знаку як у заголовку і по середині товстим друком "5 гривень 5". Внизу "Директор Державної / Скарбниці Лебідь-Юрчик" із 25 карб. знаку першого видання, або з 50 карб. знаку.

Реверс

В лівій третині, у квадраті тризуб із "монети" 10 шагів (забрано з оригіналу нижній номінал); над ним "Пять / гривень", а під ним меншими літерами "5 гривень 5". На більшій площі надруковано у 7 рядках текст закону; під ним 5 декоративних квадратиків, а нижче повторена серія. Власникам цієї банкноти закон голосив "Всі випущені до обороту розмінні/знаки забезпечені Державними Кре / дітовими білєтами 1 Знаками Дер / жавної Скербниці, депонованими у /Державному Банкові, і обмінюються / на кредітові білєти вартости не менш / 500 гривень".


Водяні знаки "Гриби"