Гроші

З усіх друкованих у Німеччині гривень, ця банкнота найменше схожа на виготовлену Григорієм Нарбутом зразок, через зміну німецькими друкарями кольорів і сіток. – розмір: 119 х 185 мм. Віддано в обіг у жовтні 1918-го року.

Аверс

Площа замкнена в непрямолінійну рамку з розеток. Посередині рамки "Українська Народня Республіка"; нижче дужкою "Державний Кредитовий Білет". Під ними у трибарвному восьмикутнику заквітчана жіноча голова зі сережкою у вусі. Ідентичний малюнок є на поштовій марці на 30 щагів (у першій серії з 1918. р.), яка потім була окремо видана для курсування замість дзвінкої монети ("Шаги"). Від восьмикутника на всі боки розходяться проміння. Дещо нижче, ліворуч восьмикутника, у оплетеному з колосків пшениці та квітів вінку, тризуб. Тотожний тризуб є праворуч 8-микутника, але у вінку, сплетеному з листочків, квітів і овочів. Між тризубами ледве видна орнаментована велика цифра "500", а на ній написи "П'ятьсот / гривень / Директор Держав / ного Банку (підпис) Скарбник М.Таранов". У нижніх кутах рамки знову цифра "500", а внизу посередині "1 гривня містить 8.712 долі щирого золота". Під тим ініціали друкарні "RD".

Реверс

В верхніх кутах тризуби. Їх нижні частини надруковані на розетках із наддруком числа "500". В нижніх кутах площі тотожні тризуби, надруковані на тотожних розетках, але з надруком "гривень". Середину прикрашає коржуш у вигляді стилізованого щита. В ньому тризуб, на якім у 13-ти рядках, звичайним друком подано текст закону. Площі по обох боках тризуба виконані ідентично : посередині велике "500", нижче "гривень", а вище, червоним кольором серія з одної літери "А" і семицифровим числом. З самому низу, посередині, на трьох розетках рік "1918".


Водяні знаки "Хрестики"